Witamy w naszym sklepie!
Zadzwoń do nas: 572 669 338 lub napisz: [email protected]
czyszczenie fug fugoff

Czyszczenie fug sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić fugi sodą? Wypróbuj nasze sposoby walki z brudem, pleśnią i tłuszczem.

Czyszczenie fug sodą oczyszczoną jako najlepszy domowy sposób na fugi z trudnymi zabrudzeniami.

Soda oczyszczona to zdecydowanie produkt do zadań specjalnych. Nie tylko doskonale sprawdza się w kuchni dzięki swoim właściwościom spulchniającym, ale również jako środek do czyszczenia. Jeżeli szukasz domowych sposobów na czyszczenie fug to użycie sody jest najlepszym wyborem. Poznaj skuteczne sposoby na czyszczenie fug sodą! Soda oczyszczona, czyli inaczej węglan sodu posiada właściwości delikatnie żrące dlatego nadaje się do czyszczenia. Warto jednak zaznaczyć, że soda jest na tyle delikatna, iż nie uszkadza czyszczonych powierzchni. W internecie pojawia się również mit głoszący, że soda tworzy niebezpieczną warstwę ścierną. Soda nie rysuje metali oraz nie uszkadza ich struktury. Nadaje się również do mycia armatury łazienkowej.  Zatem jak czyścić fugi sodą oczyszczoną? Jest wiele opcji. Poniżej prezentujemy kilka z nich. 

Czyszczenie fug z użyciem sody na różne sposoby. Wybierz idealny dla Ciebie i ciesz się czystymi fugami!

Sposób nr 1: Czyszczenie fug sodą z wodą utlenioną.

Jedną z lepszych opcji podczas czyszczenia fug domowym sposobem jest zastosowanie sody oczyszczonej w połączeniu z nadtlenkiem wodoru, potocznie zwanym wodą utlenioną. Czego potrzebujesz? Oczywiście kluczowym składnikiem jest soda oczyszczona, a zaraz po niej woda utleniona. Dodatkowo potrzebna jest łyżeczka płynu do mycia naczyń oraz szczotka do szorowania. Może być to specjalna szczotka do fug, ale podobną funkcję spełni stara szczoteczka do mycia zębów lub gąbka do naczyń. Ważne, by pamiętać o tym, że do czyszczenia fug nie nadają się druciaki oraz inne ostre gąbki, ponieważ mogą one uszkodzić strukturę spoin lub płytek. Aby przygotować preparat do czyszczenia fug należy sodę wsypać do miseczki i powoli dodawać do niej wodę utlenioną, a następnie płyn do naczyń. Całość powinna mieć konsystencję gęstej papki. Tak powstały produkt nakładamy na fugi. Po ok 15 minutach brud powinien zostać wchłonięty w strukturę papki. Wtedy za pomocą szczotki lub innego narzędzia ściągamy preparat z fug. Następnie należy zetrzeć pozostałości sody za pomocą wilgotnej szmatki. Tak wyczyszczoną fugę oraz powierzchnię płytki wycieramy do sucha. Jeżeli za pierwszym razem nie otrzymasz pożądanego efektu zastosuj pastę z sody i wody utlenionej ponownie, a przy naprawdę trudnych zabrudzeniach zastosuj szorowanie. I tak o to z ogromną łatwością uzyskasz efekt profesjonalnego czyszczenia fug!

Sposób nr 2: Jak wyczyścić fugi sodą oczyszczoną w połączeniu z wodą?

Najprostsza mieszanina, która czyni cuda! Soda do czyszczenia fug połączona ze zwykłą wodą może posłużyć jako domowy środek czyszczący. Wystarczy jedynie połączyć w miseczce sodę oczyszczoną z wodą w wyniku czego otrzymamy płyn do czyszczenia fug. Jak go zastosować? Zanurz starą szczoteczkę do zębów lub szczotkę do czyszczenia fug w przygotowanym roztworze i szoruj przez kilka minut zabrudzoną fugę. W ten sposób pozbędziesz się brudu oraz pleśni, które mogą szpecić fugi w Twojej łazience lub kuchni. Jest to zdecydowanie najtańszy i najbezpieczniejszy ze znanych sposobów. Proponowany środek składa się jedynie z dwóch składników w dodatku w pełni bezpiecznych zarówno dla naszego zdrowia, ale także dla czyszczonych powierzchni.

Sposób nr 3: Czyszczenie fug sodą z octem. Doskonała broń w walce z kurzem, tłuszczem czy zaciekami z kamienia!

Czas na najsławniejszy sposób walki z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Soda oczyszczona w połączeniu z octem tworzy coś w rodzaju mieszanki wybuchowej w walce z zanieczyszczeniami. To najbardziej skuteczny domowy sposób na czyszczenie fug i nie tylko! Roztwór sody z octem poradzi sobie z brudem z kurzu, tłustymi naciekami oraz osadem z kamienia. Co ciekawe mieszaninę sody i octu można zastosować na dwa sposoby. Jako gęstą pastę oraz płyn do spryskiwania czyszczonych powierzchni. W zależności od tego jaka forma pasuje nam bardziej tworzymy idealny dla siebie preparat. Zatem jak wyczyścić fugi sodą oczyszczoną i octem? Wystarczy połączyć ocet, wodę oraz sodę w proporcjach zależnych od tego czy chcemy uzyskać konsystencję pasty czy płynnego roztworu. Jeżeli czyścimy fugi pastą z sody i octu należy nanieść ją na spoiny i pozwolić jej przez kilkanaście minut pozostać na fugach, a po upływie tego czasu rozpocząć szorowanie. Natomiast jeśli używamy płynnej formy można ją przelać do butelki ze spryskiwaczem, nanieść na fugi i od razu szorować. Po tak wykonanym czyszczeniu należy dokładnie zmyć resztki preparatu wraz z brudem przy użyciu mokrej szmatki. Jeżeli intensywny zapach octu jest dla nas uciążliwy ciekawym rozwiązaniem jest dodanie kilku kropel olejku eterycznego do naszej mieszaniny. Dzięki temu proces czyszczenia fug będzie o wiele przyjemniejszy. Aby wzmocnić efekt oraz nadać jasnym fugom lepszy wygląd można po czyszczeniu pastą z sody i octu zastosować kwasek cytrynowy lub sok z cytryny. Wystarczy nałożyć go na spoiny i po kilku minutach zetrzeć wilgotną szmatką. Różnica w odcieniach fug jest niesamowita! Niestety trik z kwasem cytrynowym sprawdzi się jedynie w przypadku fug o jasnych kolorach.
czyszczenie fug fugoff
 

Zastosuj czyszczenie fug sodą i octem w celu pozbycia się osadu z kamienia. Armatura łazienkowa wolna od zacieków!

Powszechnym problemem w każdym domu są nieestetyczne zacieki powstające na kranach, bateriach prysznicowych czy kabinach lub lustrach. Odpowiedzialny jest za to kamień występujący w wodzie. Jak powstaje kamień? Osad potocznie zwany kamieniem powstaje w wyniku osadzania się węglanu wapnia i magnezu, które w dużych ilościach znajdują się w tak zwanej twardej wodzie. Twardość wody zależy od tego z jakiego źródła pochodzi oraz to jakim systemem wodociągowym jest dostarczana. Niestety jest to często występujący problem. Kamień osadza się również na fugach i jest uciążliwy podczas czyszczenia. Jak radzić sobie z tym problemem? Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele filtrów, które oczyszczają wodę ze związków, które mogą się osadzać. Jest to jednak niezwykle kosztowne. Dlatego warto jest poznać sposób jak poradzić sobie z osadem z kamienia szpecącym nasze fugi oraz armaturę. Czyszczenie fug sodą i octem jest również skuteczne w przypadku, gdy chcemy pozbyć się kamienia. Przygotowujemy mieszaninę octu i sody, nakładamy ją na fugi i pozostawiamy na kilka minut. W zależności od intensywności osadu należy dostosować ile czasu potrzebuje nasz preparat aby rozpuścić kamień. Jest to jednak bardzo skuteczna ale także bezpieczna metoda dlatego można ją bez obaw stosować na spoinach różnego koloru oraz płytkach, armaturze czy kabinach prysznicowych.

Jeżeli nie soda do czyszczenia fug, to co? Wypróbuj Fugoff- profesjonalny preparat do czyszczenia fug.

Jeśli szukasz szybkiego, skutecznego sposobu na czyszczenie fug i nie chcesz poświęcać czasu na szorowanie zastosuj Fugoff. To profesjonalny preparat do mycia fug. Nasz produkt jest w pełni bezpieczny i zapewnia doskonały efekt. Dzięki unikalnemu składowi w mgnieniu oka rozprawi się z każdym zabrudzeniem. Wyczyści kurz, pleśń, osadzający się tłuszcz oraz uciążliwe zacieki. Fugoff to niezwykle ekonomiczny produkt. Nawet jego niewielka ilość pozwala uzyskać widoczne efekty w czyszczeniu fug. Dodatkowo dostępny jest w butelkach o różnej pojemności co pozwala na zakup, który posłuży ci długi czas. Zamów Fugoff do swojego domu już dziś. Zapomnij o brudnych, nieestetycznych fugach i szorowaniu. Postaw na Fugoff- eksperta w czyszczeniu spoin!  

czyszczenia fug sodą, czyszczenie fug, domowe sposoby na czyszczenie fug, fugoff, płyn do czyszczenia fug, środek do czyszczenia fug

czyszczenie-fug.pl

Products

Pomoc

Obsługiwane płatności

Kontakt